Hvert team og hver butik har sin egen konto til sociale arrangementer. Hos os er det vigtigt, at vi også styrker sammenholdet lokalt – og det er jer, der bestemmer aktiviteten.
Hvert team og hver butik har sin egen konto til sociale arrangementer. Hos os er det vigtigt, at vi også styrker sammenholdet lokalt – og det er jer, der bestemmer aktiviteten.
Vi afholder hvert år vores store Pinsefest for alle butikkerne. Er du ansat på HQ kan du glæde dig til den årlige julefrokost eller vores fredagsbarer den første fredag i hver måned. Hos os er det hele menneske vigtigt, og vi holder vores årlige Family Day på HQ, så din familie kan lære din arbejdsplads at kende.
Som medarbejder i Lidl kan du og din familie få en omfattende sundhedsforsikring hos Codan til en meget fordelagtig pris. Du er sikret hurtig undersøgelse og behandling hos speciallæger og privathospitaler, så du slipper for lange ventetider. Forsikringen giver dig adgang til alt fra fysioterapi og kiropraktor til psykologhjælp – og skaber tryghed for både dig og dine nærmeste.
Vi passer på hinanden. For at sikre, at du føler dig bedst muligt tilpas, tilbyder vi alle vores medarbejdere en gratis influenzavaccination hvert år – betalt af os.
Hos Lidl vil vi gerne hjælpe dig med at nå dine mål – både de professionelle og de personlige. Derfor har vi skabt en attraktiv sabbat-ordning: Efter fem års ansættelse har du mulighed for at tage op til tre måneders orlov. Brug tiden på det, du altid har drømt om, og vend tilbage til holdet med ny energi.
Lidl-rabat: Få 10 % eller 20 % rabat på dine indkøb i vores butikker på udvalgte dage. LogBuy: Fri adgang til Danmarks største fordelsportal med rabat på alt fra rejser og fitness til tøj og oplevelser. Eksklusive aftaler: Spar penge på hoteller, autoservice og få særlige rabatter på brændstof med et Cirkle K-kort. Find din nye kollega: Tip os om en dygtig kandidat – bliver vedkommende ansat, kan du få en bonus på op til 5.000 kr.
Hos Lidl er du ikke bare en medarbejder – du er en del af holdet. Derfor markerer vi dine store mærkedage med alt fra bryllups- til barselsgaver. Vi fejrer selvfølgelig også julen sammen med en ordentlig julegave, og for hvert femte år, du er hos os, kvitterer vi for din loyalitet med en ekstra fridag (op til tre ekstra fridage).
Vi dyrker sammenholdet gennem sport. Hvert år inviterer vi alle medarbejdere med til DHL-stafetten i både København og Aarhus, hvor vi kombinerer motion med socialt samvær. Vi har også vores årlige padelturneringer, hvor der er plads til alle niveauer og masser af verdensklasse sammenhold. På vores hovedkontor har du fri adgang til fitness og yoga, mens vi for alle kolleger i butik og på lager tilbyder en attraktiv rabatordning til fitness, så du kan træne, hvor det passer dig bedst. I vores kantine på HQ serverer vi velsmagende måltider med fokus på økologi og bælgfrugter.